Antifog a jak na něj
Ptá se mně onehdá kamarád a ptají se i naši zákazníci. Jak se starat o brýle na plavání?
Mají se umývat? Používat nějaký saponát? Je třeba je ošetřovat antifogem pravidelně? A tak se pokusím odpovědět.
Většina brejliček je v dnešní době ošetřena antifogem již od výrobce. Délka působení antifogu je různá, záleží na kvalitě použitého prostředku výrobcem.
V zásadě je pravidlem, že v okamžiku, kdy se nám brejličky začnou při plavání mlžit, je potřeba antifog - přípravek proti zamlžování, začít používat. Pokud jsme do brejliček do té doby nezasáhli jiným způsobem (nesahali prsty, nenanášeli jakýkoli saponát) stačí brejličky vypláchnout vodou, před plaváním nastříkat antifog, nechat pár minut působit a opláchnout opět pouze čistou vodou. Funkčnost antifogu většinou vydrží po dobu jedné hodiny. Závisí na teplotních rozdílech vody, okolního vzduchu a teploty pokožky. Pokud si brýle během plavání sundaváme a umisťujeme na rozehřáté čelo, je pravděpodobné, že se začnou dříve mlžit. Běžně se však dá trénink odplavat s jedním nástřikem antifogu.
Pokud je brýle potřeba vyčistit (je na nich nános nečistoty) použijeme saponát. Do brýlí naneseme saponátový přípravek či šampon, brýle vymyjeme a vypláchneme do čista vodou. Na závěr naneseme opět antifog.
Brýle nijak nevytíráme. Je dobré brýle uchovávat v obalu, aby se skla nepošrábala. K tomuto účelu dobře slouží obal na brýle SwiMi, viz.náš eshop.
S takovýmto zacházením nám mohou brýle sloužit i několik let.